Od 1 stycznia 2020 roku Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie staje się Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytutem Badawczym.

W związku z tą zmianą w dniu 9.12.2019 został ogłoszony otwarty konkurs na nowe logo NIO-PIB.

Nadesłanych zostało 23 prace.

W dniu 23.12.2019 roku Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora COI prof. dr hab. n. med. Jana Walewskiego zdecydowała iż nowym logo Instytutu będzie praca przygotowana przez p. Katarzynę Cichecką.

Katarzyna Cichecka jest absolwentką Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w komunikacji wizualnej, edytorstwie i typografii. Współpracuje głównie z instytucjami kultury, jednostkami naukowymi i przedsiębiorstwami. Jej prace były pokazywane na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Od 2011 r. współtworzy razem z Anną Węgrzyniak firmę NIE/BO DESIGN. Od 2018 r. pracuje jako asystent na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, w Instytucie Sztuki Mediów. Prowadzi zajęcia z projektowania dla środowiska Internetu.

Znak dla Narodowego Instytutu Onkologii jest częścią pracy doktorskiej realizowanej na Wydziale Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Promotorem pracy jest dr hab. Barbara Widłak.

Serdecznie gratulujemy!

Pani Katarzynie zostanie powierzone również przygotowanie księgi znaków NIO-PIB.